fbpx

Pielgrzymka do Włoch

  • gallery
  • gallery
  • gallery
  • gallery

W dniach 26 – 31 maj uczniowie Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy – Jabłonce wzięli udział w pielgrzymce do Włoch. Liczna grupa, bo licząca aż 48 uczestników miała możliwość udania się do odległych miejsc znanych jedynie z fotografii, telewizji lub opowiadań innych.

Głównym celem tego wyjazdu było odwiedzenie i modlitwa przy grobie bł. Jana Pawła II oraz uczestnictwo w audiencji generalnej papieża Franciszka I – w dniu 29 maja.  Przy okazji uczestnicy pielgrzymki odwiedzili wiele ważnych dla Polaków i chrześcijan punktów kultu, a mianowicie: Wenecja – bazylika Św. Marka oraz przepłynięcie statkiem i spacer przez centrum, Padwa – odwiedzenie Św. Antoniego z prośbą o jego wstawiennictwo, Rzym i Watykan – zwiedzanie „wiecznego miasta” i bazylik oraz udział w audiencji , Monte Casino – złożenie wiązanki i zapalenie znicza na cmentarzu żołnierzy polskich, Asyż – miejsce związane z postaciami Św. Franciszka i Św. Klary oraz Republika San Marino – podziwianie twierdz na wzgórzach i spacer przez centrum historyczne.

Pielgrzymka była czasem niezwykle bogatym: pełnym modlitwy, odpoczynku i refleksji, ale też wymagała od uczestników dużego wysiłku fizycznego i duchowego, żeby sprostać tym wszystkim wyzwaniom jakie ze sobą niosła. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi w nową wiedzę oraz ciekawe i niezapomniane doświadczenia.