fbpx

Dzień Otwarty

Trudne  i odpowiedzialne zadanie czeka młodych ludzi kończących naukę w szkole podstawowej, którzy już dziś muszą  zadbać o swoją przyszłość.  Co dalej? Co wybrać?  Liceum? Technikum? A może Szkoła Branżowa? Dla poszukujących i niezdecydowanych zorganizowaliśmy w dniu 5 kwietnia 2022 r. Dzień Otwarty Szkoły i Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, w którym młodzież odbywa praktyki,  aby mogli zapoznać się z kierunkami kształcenia w naszej szkole oraz przyjrzeć się szkole i warsztatom nauki zawodu z bliska. Służyć temu miała m. in. przygotowana prezentacja multimedialna dotycząca działalności naszej szkoły oraz Centrum, z którą na wstępie zapoznali się przybyli goście.

W dalszej kolejności można było zwiedzić pracownię fryzjerską, gdzie chętni mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w zawodzie fryzjera, wykonując fryzury na główkach treningowych. Zainteresowani branżą motoryzacyjną zwiedzali warsztaty nauki zawodu mechanik pojazdów samochodowych i stację diagnostyczną, a amatorzy gotowania –warsztaty nauki zawodu kucharz. Można było również sprawdzić swoje umiejętności artystyczne poprzez udział w warsztatach z carvingu, czyli rzeźbieniu w warzywach i owocach. A dla wszystkich smakoszy przygotowano smaczne przekąski i kiełbaski z grilla.

Pomocą służył także doradca zawodowy, u którego młodzież mogła zasięgnąć konsultacji związanej z wyborem zawodu i kierunku kształcenia.

Szkoła branżowa to dobry wybór, co potwierdzają uczniowie, którzy tę ważną decyzję mają już za sobą. Konkretny zawód, „fach w ręku”, możliwość dalszej nauki i rozwoju. Warto więc zastanowić się nad swoimi możliwościami i preferencjami zawodowymi  i wybrać najlepszy dla siebie kierunek!  Mamy nadzieję, że podczas spotkania udało się  nam wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomogliśmy  dokonać tego właściwego wyboru. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nas za uczestnictwo w Dniu Otwartym. Zapraszamy ponownie, w celu złożenia dokumentów do klasy pierwszej 🙂

Życzymy  powodzenia na egzaminach ósmoklasisty i podjęcia dobrych decyzji w wyborze szkoły!